wz

Carmen Pirosao „Kora“ - 22.10.2004

Lunang Borojo x Samat Chán z Ázie

stredoasijsky pastevecky pes / central       asian ovcharka in Czech Republic

Legend Guards Bash „Baš“ - 24.02.2009

Bayburi Shandi Valijda x Ryazan Yakshi Has Jay

Kora je našim prvním středoasiatem a přivezli jsme si jí ze Slovenska. Kora je fena silné kostry se správně utvářenou horní linií, prostorným hrudníkem a zcela korektním zaúhlením končetin. K proporcím těla má hlavu užší a málo vyplněnou pod očima. Povahou je Korynka trochu prchlivější a snadno se vytočí. Jak ale stárne, tak se její razance zmírňuje což je možná i způsobeno jejími zdravotními problémy. Když však byla v nejlepší kondici nebylo nikomu radno se k ní přiblížit (to nedoporučujeme ani dneska, kdy se chová „klidněji“).

Kora nikdy štěňata neměla. Nejprve psa nechtěla přijmout a potom u ní propukly problémy s páteří které jsou bohužel dědičné a tak jí role mateřství minula.

Zatímco všichni importují psi z Ruska, my jsme si Baše přivezli z Kypru. Musím však dodat, že oba jeho rodiče import z Ruska jsou. Baš je pes silné kostry s typickou hlavou a čtvercovým formátem.

Baš je vyrovnané povahy, zbytečně neštěká, ale hlídá velmi dobře. Venku se chová slušně, bezdůvodně nikoho nenapadá, ale kolemjdoucí bedlivě sleduje. I přes jeho zdánlivý klid si nenechá nic líbit a je kdykoliv připraven bránit.

 

DKK: 0/0

 

Výška: 76,5 cm

Váha: 65 kg

 

Baš byl v dubnu 2011 uchovněn.

 

Foto